Вече четири години, общо 1054 ученици преминават програмата "Обучение за ИТ кариера" за специалността "Приложен програмист", съобщава пресцентърът на МОН. Програмата е нова в списъка с професиите, като в нея си сътрудничат ИТ бизнесът, професионалните гимназии и висшите училища.
Досега 181 от завършилите по програмата ученици са заявили, че остават в страната и ще се обучават по специалности, близки до информационните технологии, а 120 от тях вече работят в ИТ фирми.
Обучението започва от десети клас и е в рамките на три години, като материалите се разработват от група експерти, работещи в ИТ сектора, съвместно с преподаватели от средните и висшите училища. Партньорите по националната програма осигуряват стаж във фирми от софтуерния бранш, информира още МОН.
Няма да има съвместно честване със Северна Македония на 153-тата годишнина от рождението на Гоце Делчев на 4 февруари. България не е получила покана да почетем заедно този ден, съобщи външният министър. Георг Георгиев определи отношенията между..
Днес в Брюксел премиерът Росен Желязков ще участва в неформална среща на лидерите на ЕС, фокусирана върху укрепването на европейската отбрана. Дискусиите ще обхванат повишаването на отбранителните способности на Съюза, противодействието на хибридни и..
В понеделник, 3 февруари, в Свиленград с официална церемония стартира дейността на съвместен контингент от служители на България, Австрия, Румъния и Унгария за охрана на българо-турската граница. Българският министър на вътрешните работи Даниел Митов ще..
Деана Хааг е родена в Кливланд, щата Охайо. Израства с мечти за приключения и нови хоризонти. Завършва специалност "Изящни изкуства" в колежа..
На 5 февруари в "България днес" ви предлагаме да научим кои са българските градове, които ще издигнат кандидатурата си, за да станат Европейска столица на..
Двама уредници в Природонаучния музей в Пловдив отпътуваха в посока Южния полюс като част от 33-та българска антарктическа експедиция. Целта на пътуването..