Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

От 18 декември 2020 година

Гърция въвежда карантина и бърз тест за Covid-19 при влизане в страната

Снимка: архив

Гърция въвежда допълнителни мерки за пристигащите в страната, независимо от тяхната националност. Това съобщи българското МВнР. По информация на посолството ни в Атина, считано от 06:00 ч. на 18 декември 2020 г. до 7 януари 2021 г. включително, на всички пристигащи на граничните пунктове ще бъде правен бърз тест за Covid-19 и ще бъдат  поставяни под 10 дневна карантина. Остава изискването за попълване на PLF форма и предоставяне на отрицателен резултат от направен PCR тест 72 часа преди пристигането. 

Гърция удължи днес до 7 януари строгите ограничителни мерки
, целящи да намалят разпространението на коронавируса, включително забраната за излизане навън в часовете между 21.00 ч. и 05.00 ч, както и пътуването от окръг в окръг.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Еврото тревожи българите, но привлича чужденците

От страх и съмнения до радост и подкрепа – българите реагират различно на предстоящото въвеждане на еврото от 1 януари 2026 година. За някои то е логична стъпка към интеграцията ни в ЕС с обещания за стабилност и по-лесен бизнес, но високите цени и..

публикувано на 20.11.25 в 09:10

32-ма млади цигулари от 14 държави участват в конкурса "Васко Абаджиев"

Осмият Международен конкурс за цигулари "Васко Абаджиев" ще се проведе в София от 20 до 23 ноември при рекорден интерес. Организаторите от Клуб ЮНЕСКО "Леонардо да Винчи" София са въодушевени от  постъпилите 32 кандидатури от 14 държави, сред които Италия,..

публикувано на 20.11.25 в 07:00

Експерти дискутират достъпа на учениците до социалните мрежи

Министерството на образованието и науката организира на 20 ноември национална кръгла маса на тема "Необходими ли са ограничения за достъпа на деца до социалните мрежи?". Инициативата е съвместна с парламентарните комисии по образованието и науката и по..

публикувано на 20.11.25 в 06:00