Над 20 евродепутати от левицата и либералите в комисията по външни работи на Европарламента настояват Съвета на ЕС да одобри преговорната рамка за Северна Македония и Албания. Евродепутатите, сред които и българският представител и докладчик за Северна Македония Илхан Кючюк призовават заинтересованите страни да намерят решение и преговорите да започнат преди края 2020 г., предаде кореспондентът на БНР в Брюксел Ангелина Пискова.
От българска страна заявиха за БНР, че позицията на София не е променена и подкрепя започването на преговори за присъединяване на Северна Македония към ЕС, но при определени условия.
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на Изпълнителната агенция по лозата и виното Красимир Коев в Пловдив, където се провежда деветата Глобална..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ – Държавна автомобилна инспекция, органът, който се занимава с контрола на тежкотоварния трафик на..
Пуснат за движение е най-новият 10-километров участък от магистралата “Хемус“ (А2) между двата големи пътни възела “Боаза“ и “Дерманци“. През ноември ще бъдат пуснати още 3 км. Продължава изграждането и на участъци 2 и 3 от магистрала "Хемус", с..
Дванайсет красиви млади умове на България бяха отличени от президента Румен Радев на специална церемония, в която бяха връчени годишните награди "Джон..
Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на..
В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места..