Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Третата линия на метрото в София няма да вози пътници в събота и неделя

| обновено на 11.12.20 в 20:43
Снимка: БГНЕС

Заради зареждане на нов софтуер, в събота и неделя (12 и 13 декември), трета линия на метрото няма да работи, съобщи репортерът на БНР-"Хоризонт" Евелина Стоянова.

По трасето ще бъдат тествани 10 влака без пътници. Данните от тестовете ще бъдат изпратени в германска лаборатория за издаване на сертификат, който ще даде възможност линията да бъде ползвана от пътниците.

Като алтернатива, по линията на третия лъч на метрото ще се движат автобуси. Спирките ще бъдат в непосредствена близост до метростанциите, така че да бъдат сравнително удобни за гражданите.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Български медици преминаха обучение по педиатрия в САЩ

11 млади български лекари вече са преминали обучение в престижната университетска болница Weill Cornell Medicine в Ню Йорк. Обучението е част от проект за обмяна на опит и въвеждане на съвременни практики в детското здравеопазване и медицинското..

публикувано на 13.10.25 в 12:55

БЧК започва акция в полза на над 640 хил. уязвими граждани

От 13 октомври до 28 ноември Българският червен кръст ще раздава продукти, закупени от Агенцията за социално подпомагане, на уязвими граждани, съобщиха от пресцентъра на организацията. Инициативата е по програма “Храни и основно материално..

публикувано на 12.10.25 в 17:20

Добрич събира филателисти от близо и далеч

На 15 октомври в Регионална библиотека "Дора Габе" на град Добрич ще бъде открита Юбилейна филателна изложба "Добрич Филекс 2025". Експозицията ще може да бъде разгледана в рамките на два дни, до 17 октомври, и е посветена на 85-ата годишнина от..

публикувано на 12.10.25 в 09:15