Под егидата на президента Румен Радев на 18 декември от 10.30 часа ще се проведе Шестнадесетият национален иновационен форум "Икономическа устойчивост чрез иновации". Проявата е съпътствана и от церемонията по награждаването на победителите в 16-то издание на националния конкурс „Иновативно предприятие на годината" и представянето на основните изводи от годишния доклад "Иновации.бг". 16 канидатури на компании от различни икономически сектори са финалисти.
Победителите са определен от жури с представители на държавни институции, бизнеса, научната общност, финансови и банкови институции, браншови организации и медии.
Повече за предстоящото събитие можете да научите от публикацията на предаването „Раодиокафе“ на програма „Радио София“ на БНР.
Една година от смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални беше отбелязана с панихида в храма “Св. Неделя” в София. Инициативата е на движението "За свободна Русия", което е сдружение на руски имигранти в България. На 16 февруари 2024 г...
Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев от Природонаучния музей в Пловдив работят по проект за транспортиране на живи риби от Южния полярен кръг до България. Целта е да се създаде антарктически аквариум в Пловдив, където посетителите – от ученици до..
Ще бъде приложена процедурата за изваждането на военните разходи от индекса за изчисляване на инфлацията, заяви в Мюнхен министърът на отбраната Атанас Запрянов, предава БТА. На конференцията по сигурността министърът обясни, че това е позиция, която..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..