1615 нови случаи на коронавирус са установени през последното денонощие от направените общо 6945 тестове – 5242 с PCR и 1703 с антигенни, показват данните на Единния информационен портал. Това означава, че 23% от изследваните са дали положителен резултат.
Най-много новозаразени има в София – 311, в Пловдив – 164 и във Варна – 151. Излекуваните са 1375 души, починали са 99, а в болница се лекуват 5714 пациенти – от тях 533 в интензивни отделения. Активните случаи са 82 443.
Общият брой на положителните случаи от началото на епидемията достигна 195 886.
Екип от 12 български ученици от 11-и клас, ръководен от Елица Павлова, спечели първо място сред участници от цял свят в престижния конкурс за проектиране на космическа колония, организиран от “Националното космическо общество“ (NSS) в САЩ...
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 9 и минус 4°, в София - около минус 8°. През деня ще бъде предимно слънчево, с разкъсана средна и висока облачност над Западна България. Преди обяд над източните райони облачността все..
От 10 до 22 февруари в районите на Учебен център „Црънча“, на Национален военен учебен комплекс „Чаралица“, в 22-ра авиобаза в Безмер и във Военноморска база – Бургас ще се провежда най-голямото за годината военно учение на НАТО „Steadfast Dart..
Виенският бал в София бе открит от автентичния оркестър на Йохан Щраус, с което организаторите на светското събитие отдадоха уважение към 200-годишнината..
По повод наближаващият Национален празник – 3 март и 147 години от Освобождението на България от Османско владичество, Регионалната библиотека в град..
Граждани на Сърбия се събраха на 9 февруари на 15 минутен мълчалив протест под надслов “София подкрепя студентите” пред посолството на Сърбия в..