Заради пандемията от коронавируса официални тържества на открито, с каквито бяхме свикнали в последните години, сега не са предвидени. Затова пък повечето населени места са измислили свои варианти за посрещане на Нова година.
В Хасково 2021 г. ще бъде посрещната с празнична заря, която ще започне точно в полунощ. С цел опазването на обществения ред в новогодишната нощ кметът Станислав Дечев е издал заповед, с която възлага на МВР и охранителните фирми в общината да организират опазването на обществения ред и сигурността на гражданите. Забранена е употребата на бойно, ловно оръжие и самоделни взривни устройства, както и нерегламентираното използване на пиротехнически средства, информира БТА. Засилен е контролът за безопасност на движението в цялата община, уверяват от там. Задължително е спазването на противоепидемичните мерки.
Сходни са разпоредбите и в останалата част от страната.
Община Русе пък ще подари празничен телевизионен концерт и отново - заря. В програмата на концерта участват Държавната опера, Драматичният театър "Сава Огнянов", Кукленият театър, Общинският духов оркестър на Русе, фолклорният танцов театър "Найден Киров", хоровете "Дунавски звуци и "Проф. Васил Арнаудов", ансамбълът за ударни инструменти "Ruse Vibes" на Националното училище по изкуството "Проф. Веселин Стоянов", вокални и танцови формации към Общинския младежки дом и Общинския детски център за култура и изкуство, Клубът по спортни танци "Настроение", дует "Аморе", състави към русенски читалища.
В полунощ небето над крайдунавския град ще бъде озарено от празнична заря, с която ще бъде отбелязано настъпването на Новата година.
За първи път от години, само български туристи посрещат Нова година в Пампорово, информират от "Пампорово" АД. Изпращайки годината на пандемия, курортът работи при заетост на хотелите изцяло от български клиенти.
Условията за ски в Пампорово са добри, отворени са седем писти, според информация на БТА.
Усложнената пандемична обстановка не попречи на ски сезона в курорта. Спазвайки стриктните противоепидемични мерки, туристическото дружество въведе дигитализиране на основна част от услугите. Ресторантите в хотелите ще бъдат отворени в Новогодишната нощ до 22:00 часа, категорични са от комплекса.
Съставил: Красимир Мартинов
В деня, в който православната църква празнува Събор на свети архангел Михаил, в Националния археологически резерват "Деултум-Дебелт" ще бъдат отбелязани 1160 години от покръстването на българския народ. На събитието ще присъстват..
В "България днес" на 07 ноември слушайте: 05:14 - Актуално от България 13:08 – По съседски – новини от Балканите 22:12 – Делници и празници в неделното училище „Св. Св. Кирил и Методий“ в Атина 38:54 – Ново изследване хвърля..
В събота минималните температури ще са от 7 до 12°, в София ще е около 8°. В сутрешните часове на места в равнините видимостта ще бъде намалена. Преди обед валежите временно ще спрат. През втората половина на деня от запад на изток отново ще..
През лятото на 2014 г. фотографът Филип Базен и философката Кристиан Волер обхождат България, като изследват поредица от самозапалвания в страната..
На 27 октомври в Брюксел се състоя първото заседание на Акцията CA-24150 "Ценности в турбулентни времена: навигиране в социалните промени и..
Премиерът Росен Желязков ще участва в тържествените чествания по повод 140-ата годишнина от Сръбско-българската война, които ще се проведат, днес, 7..