Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България - с ново ниво на сигурност при доставката на природен газ

Снимка: БГНЕС

България има „ново ниво на сигурност на доставките“ на природен газ и прави огромни инвестиции в енергетиката, за да бъде „геостратегическа държава и да транзитира през 100% българска инфраструктура“. Това каза премиерът Бойко Борисов, който инспектира компресорната станция при гр. Петрич. През нея България ще получава газ от Азербайджан, докато бъде завършена междусистемната връзка с Гърция. Борисов обясни, че така ще се осигури „пълна диверсификация за поколения напред“.

От днес Сърбия получава руски газ през българското разклонение на газопровода „Турски поток“. Информацията е на репортерката ни Светослава Кузманова.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Остров Св. Анастасия

Авторитетна турска медия представя остров Св. Анастасия и комплекса "Акве калиде"

Бургас като достъпна и атрактивна дестинация за туристи от Турция – това е следващата стъпка за привличане на гости от южната ни съседка в морския град и региона, съобщиха от общинската администрация. България е единствената чуждестранна дестинация,..

публикувано на 19.07.25 в 08:00

Народни носии и обичаи от цяла България представят този уикенд в Рибарица

Народни носии и обичаи от цялата страна ще представят в курортното село Рибарица - местност Костина, в община Тетевен. Събитието се провежда на 19 и 20 юли в рамките на Празника на народния обичай и автентичната носия, организиран за 17-и..

публикувано на 19.07.25 в 07:00

Над 120 участници във възстановка на битката на Бузлуджа

За 11-и пореден път днес в подножието на връх Бузлуджа ще бъде пресъздадена последната битка на легендарния български войвода Хаджи Димитър и неговата чета с османските войски през 1868 г. Това съобщи пред БНР "Стара Загора" Николай..

публикувано на 19.07.25 в 06:00