Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Процентът на заразените с Covid-19 в България продължава да намалява

Снимка: БГНЕС

Новите случаи на Covid-19 в България са 753, от които 37 при медицински служители.

От направените  9871 тестове 7,6% са положителни
. По данни на Единния информационен портал за последното денонощие, 4186 пациенти с Covid-19 са болница, от които 380 са на интензивно лечениеОздравелите са 3831 души, а 61 пациенти са починали.

Най-много са новите случаи в София – 161,  Варна – 58 и Враца – 45.

Ваксинирани за последните 24 часа са още 2238 души, с което общият им брой става 13 355.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Планинският град Априлци кани за празника на сланината и греяната ракия

В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов.  Посетителите ще могат да се насладят на "Бабината гозба" и..

публикувано на 15.02.25 в 09:35

Радостна вест – край Тутракан се излюпи първото пеликанче за сезона

Преди дни в защитената местност "Калимок - Бръшлен" близо до крайдунавския град Тутракан се излюпи първото къдроглаво пеликанче за този сезон, съобщават от Българското дружество за защита на птиците "BirdLife Bulgaria". Родителите му активно се..

публикувано на 15.02.25 в 07:10

В почивните дни – температурите се понижават, възможно е да превали

В събота , 15 февруари, ще бъде предимно облачно, но ще е почти без валежи. Временни разкъсвания и намаления на облачността ще има в Горнотракийската низина. Ще духа слаб, в Източна България – до умерен вятър от изток-североизток. Минималните..

публикувано на 14.02.25 в 18:10