От днес, 9 януари, германската провинция Хесен въвежда изискване за отрицателен тест за Covid-19 за всички влизащи от рискови региони, сред които и България. Пристигащите могат да се тестват и непосредствено след пристигането си на територията на федералната провинция, съобщи МВнР. Тестът може да е PCR или антигенен, направен до 48 часа преди пристигането. Резултатът трябва да е на английски, немски или френски език.
Изискването всички пътуващи за Германия, включително за провинция Хесен, да се регистрират предварително на електронен адрес www.einreiseanmeldung.de остава, както и 10-дневната задължителна карантина. Последната може да бъде прекратена, при отрицателен тест направен на 5-ия ден от пристигането.
Във провинция Северен Рейн-Вестфалия на пристигащите от рискови региони също се налага задължителна 10-дневна карантина. Тя може да бъде прекратена при представяне на отрицателен резултат от PCR тест, направен в рамките на 48 часа преди пътуването или незабавно след пристигането.
Пари за нови подводници няма, каза министърът на отбраната Атанас Запрянов. Затова и в проектите за инвестиции в отбраната до 2032 г. няма планове за купуването - било то втора ръка или на малки подводници, допълва и началникът на отбраната адм. Емил..
На официална церемония в Казанлък тържествено беше коронясана 57-ата Царица Роза на града Мария Шамбурова. Спектакълът по коронацията на Царица Роза постави началото на кулминационните дни от Празника на розата в Казанлък. Той ще продължи до 8..
Най-дългата вита баница с рози в страната ще бъде направена в Казанлък. Традиционното събитие наречено "Хлябът на българина" е част от програмата в Празника на розата и се организира за 13-а година. На 7 юни от 12 ч. в археологическия атракцион..
27 години делят Беноа Гарболино от решението му да последва повика на сърцето си и да напусне Франция, за да заживее у нас. Поводът, както подобава на..
За по-малко от денонощие 75-имата възрастни, открити заключени в обекти в строзагорското село Ягода, са настанени в услуги с подходяща за състоянието им..
Столичната община създава младежки доброволчески екип за бързо реагиране "SOfia HELPers". Инициативата за създаване на младежки групи, готови да помагат..