Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

8% са новите положителни проби за Covid-19

Снимка: ЕПА/БГНЕС

620 са новите случаи на коронавирус в България при направени 7804 теста. Това означава, че положителни са 7,94 % от пробите. Най-много новорегистрирани с Covid-19 са в София - 110, Благоевград - 48, и Пловдив - 47. Това показват данните на Единния информационен портал към полунощ.

26 са новозаразените с коронавирус медицински служители за денонощие.

В болница се лекуват 4046 пациенти с Covid-19, в интензивни отделения са 375 от тях.

Излекувани от коронавируса за последните 24 часа са 2583 души, 106 са починали. До момента починали с Covid-19 са общо 8232 души.

Общият брой на ваксинираните е 14 161. Активните случаи са 63 057.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българин с наградата за най-добър актьор на филмовия фестивал PROMA в Румъния

Българинът Борислав Паунов спечели наградата за най-добър актьор на филмовия фестивал PROMA в Румъния за ролята си в "Шоколад" на режисьора Орлин Милчев, предаде БТА. Черно-белият късометражен филм разказва за малкия Боби, който..

публикувано на 11.09.25 в 17:17
Росен Желязков

Премиерът: Осъждаме непровокираното нарушаване на въздушното пространство

"Осъждаме непровокираното нарушаване на въздушното пространство". Това каза по повод вчерашното навлизане на дронове в полското въздушно пространство премиерът Росен Желязков, който е на посещение в град Симитли. "Нашата позиция е ясна и в съгласие..

публикувано на 11.09.25 в 14:51

Часът на Радио България - Брой 63

В брой 63 на предаването, първи след лятната ваканция, слушайте: Българистиката в Грузия прави малки, но уверени крачки – интервю с ръководителя на българския лекторат в Тбилиси Ивана Петкова Пловдивчанката Донка Ангъчева е едно от..

публикувано на 11.09.25 в 12:00