Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Само един кандидат за генерален директор на БТА

Снимка: БТА

На 15 януари до 18 часа е крайният срок за предлагане на кандидати за генерален директор на Българската телеграфна агенция – БТА. Представителите на управляващата партия ГЕРБ в парламентарната комисия за „Култура и медии“ предложиха Кирил Вълчев. Парламентарната група на БСП на 15 януари ще обсъжда дали ще внесе алтернативна кандидатура.

Кирил Вълчев е журналист, водещ на обзорното предаване „Седмицата“ по частното „Дарик радио“ и настоящ юридически съветник на БТА. Подкрепен е и от синдикатите в агенцията. В концепцията му е записано, че информацията на БТА трябва да стане безплатна за обществото, което трябва да стане чрез промяна на закона за агенцията, пише в. „24 часа“ 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Made in EU пожъна още една европейска филмова награда

Филмът Made in EU на режисьора Стефан Командарев спечели Голямата награда на публиката на 63-тия филмов фестивал в Хихон в Испания. Лентата триумфира в конкуренция с 95 заглавия, съобщи БТА. "В рамките на няколко дни спечелихме награда на критиката на..

публикувано на 24.11.25 в 10:08

Внимание, мечка! Случка в Карлово поднови дебата за съжителство с хищника

Охранителни камери заснеха мечка в жилищен квартал на град Карлово преди дни.  Хищникът е сляз ъл до къщите в северната част на града и се е разхождал невъзмутимо по улиците , докато не е бил подплашен от преминаващ автомобил. След сигнали на..

публикувано на 22.11.25 в 10:05
Снимка:  Facebook/ Дефиле на младото вино

"Дефиле на младото вино" в Стария Пловдив омайва с аромати и духа на традицията

Седемнадесетият пореден празник на младото вино в Пловдив беше открит официално на 21 ноември . Виненият маратон, който ще продължи през целия уикенд обещава  незабравимо кулинарно и културно пътешествие сред автентичната атмосфера на Стария град..

публикувано на 22.11.25 в 09:05