Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Скиорът Алберт Попов с първи точки на Световната купа в Австрия

Снимка: БФ Ски

Българската звезда в алпийските ски Алберт Попов направи изключително представяне на слалома за Световната купа във Флахау (Австрия) и показа на цял свят, че мястото му е сред най-добрите в дисциплината, съобщават от Българската федерация по ски. Българинът зае 16 място и взе първите си точки за сезона.

Аби, както го наричат приятелите и феновете му, беше 27-и след първия манш, но във втория даде седмо време и така се изкачи до 16-ата позиция в крайното класиране и успя да спечели 15 точки. С тях той вече е 34-и в генералното подреждане за малката купа. След него във Флахау останаха големите звезди Хенрик Кристоферсен и Михаел Мат.

„Благодаря на страхотния екип, с който дълго време се борехме да покажем това, което можем и за което сме работили в последната година! Силно вярвам, че това е само началото, написа в страницата си във Фейсбук Алберт Попов. А ТУК можете да видите и видеообръщението му към почитателите на ските.   



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Представят българския туризъм в Швеция и Дания

Пред българското посолство в Стокхолм е открита изложба на емблематични културни и природни туристически обекти от България. "България е страна с впечатляваща история, богато културно-историческо наследство и неповторима природа. Тази изложба е..

публикувано на 23.02.25 в 12:47

“Възраждане“ ще протестират в парламента срещу приемането на еврото

Излязохме да защитим свободата. Ще продължаваме да се борим. Протестът продължава в сряда, заяви пред БНР водачът на партия “Възраждане“ Костадин Костадинов. “Протестът продължава и вътре в Народно събрание. Ще се съпротивляваме до последно", каза..

публикувано на 23.02.25 в 11:52
Полицията разби на групи крайнодясното шествие на

Крайно дясна формация организира в София спорния "Луковмарш"

Въпреки забраната на Столична община се проведе "Луковмарш" при изключително засилено полицейско присъствие. Участниците в крайнодясното шествие се събраха на 22 февруари на площад "Света Неделя". Те шестваха до къщата на генерал Христо Луков, където..

публикувано на 23.02.25 в 10:52