Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Поредно денонощие с голям брой излекувани от COVID-19

Снимка: БГНЕС

За последните 24 часа в страната са установени 482 новозаразени с коронавирус при направени 8057 теста, сочи Единният информационен портал.

Положителни са под 6% от направените проби. С тях потвърдените от началото на пандемията болни са 213 409. Активните случаи спаднаха до 29 660. Хоспитализирани са 3220 пациенти. 327 са в интензивни отделения. Починалите за денонощието с установен коронавирус са 37 и общото им число достигна 8651 души.

За последното денонощие са излекувани 4600 пациенти. Общият брой на преодолелите заразата е 175 098.

Нововаксинираните срещу COVID-19 са 1901. От началото на кампанията за имунизация са ваксинирани 24 127 души.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ръст от над 2 млн. лв. в оборота на търговските вериги при третия бойкот

В деня на третия бойкот на големите търговски вериги техният оборот е нараснал с 2,1 млн. лв., показват данните на Националната агенция за приходите. Ден по-рано търговците са отчели печалба от над 25 млн. лв., докато в четвъртък, когато беше обявен..

публикувано на 01.03.25 в 09:56

Борислав Сарафов поиска още два депутатски имунитета

И.ф. главен прокурор Борислав Сарафов поиска да бъдат свалени имунитетите на още двама народни представители – Божидар Божанов и Кирил Петков от "Продължаваме промяната – Демократична България". Ден по-рано той предприе същите действия и спрямо..

публикувано на 01.03.25 в 08:54
Недислав Пеев Снимка: Facebook/ Камелия Тодорова

Момче с аутизъм открива своя галерия в Добрич

Талантливият млад художник Недислав Пеев, диагностициран с 90% аутизъм, от днес разполага със собствена галерия в Добрич. Благодарение на непрестанната борба на майка му Камелия Тодорова момчето вече фигурира като "художник" в Агенцията по..

публикувано на 01.03.25 в 08:00