Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ден 200 на протестите срещу властта в центъра на София

| обновено на 24.01.21 в 19:08
Снимка: БТА

Противниците на кабинета „Борисов” се събраха пред Министерския съвет, за да отбележат ден 200 от началото на протестите. Юбилейната демонстрация е организирана от инициативата „Системата ни убива” на майките на деца с увреждания.

Полицаи предотвратиха два опита за влизане на демонстранти да влязат в сградата на Министерския съвет, предаде репортерът на БНР Евелина Стоянова.

Протестиращи блокираха движението на площад "Независимост" в посока - булевардите "Цар Освободител" и "Княз Дондуков".

Пред Министерски съвет има плътен полицейски кордон, по-голямата част от протестиращите са пред сградата. Един от ораторите призова през мегафона за влизане в Министерски съвет, след което се стигна до приближаване на полицаи и демонстранти.

Подробности – четете ТУК



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

През почивните дни ще е облачно, температурите ще се повишат

В събота минималните температури ще са от 7 до 12°, в София ще е около 8°. В сутрешните часове на места в равнините видимостта ще бъде намалена. Преди обед валежите временно ще спрат. През втората половина на деня от запад на изток отново ще..

публикувано на 07.11.25 в 18:30

България отбелязва 140 години от победата в битката при Сливница

Премиерът Росен Желязков ще участва в тържествените чествания по повод 140-ата годишнина от Сръбско-българската война, които ще се проведат, днес, 7 ноември – Деня на победата в битката при Сливница. Желязков ще приеме строя на почетния караул и..

публикувано на 07.11.25 в 16:13

Отговорност, единство и сигурност – германските импулси за бъдещето на Европа

Под мотото "Отговорност, единство и сигурност" на 5 и 6 ноември 2025 г. в хотел "Хаят Риджънси София" се проведе германо-български семинар за журналисти и общественици. Организатори бяха Европейската академия в Берлин в сътрудничество с Федералното..

публикувано на 07.11.25 в 15:30