121 са новите случаи на коронавирус в България при направени 1207 теста през последното денонощие. Положителните проби са 10%. Най-много са новозаразените в София – 35. Това показват данните в Единния информационен портал към полунощ.
Починали са 9 души с коронавирус, а 180 са излекувани. В болници с новата инфекция се намират 2874 души, от тях 283 са в интензивни отделения.
Общият брой на ваксинираните срещу коронавируса в България към днешна дата са 26 143.
Активните случаи са 26 929. Общо в страната са починали 8 820 души с коронавирус. Ниво на смъртност – 4,11%.
В четвъртък , минималните температури ще бъдат между минус 6° и минус 1°, в София - около минус 4°. Преди обяд над източните райони от страната ще продължи започналото от запад по-съществено разкъсване и намаление на облачността. Вятърът ще се ориентира..
Двама уредници в Природонаучния музей в Пловдив отпътуваха в посока Южния полюс като част от 33-та българска антарктическа експедиция. Целта на пътуването на Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев е обогатяване на колекциите на музея, а така също бъдещи..
Деана Хааг е родена в Кливланд, щата Охайо. Израства с мечти за приключения и нови хоризонти. Завършва специалност "Изящни изкуства" в колежа Уитънбърг в Охайо, но животът ѝ поема в неочаквана посока. В младостта си американката се отличава с..
Авиационният учебен център на Летище София получи акредитация от Световната асоциация на летищата (ACI) и се присъединява към елитната група от 21..
В „България днес“ на 7 февруари се спираме на актуалните събития от България и българските общности по света и правим обзор на по-важното от Балканите..
За първи път в Стара Загора ще се проведе Chef's Food Park като част от третото издание на Националния кулинарния форум „Chef's Secrets – Еволюция на..