Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нова пратка ваксини пристигна в България

Снимка: БТА

Над 14 хиляди дози ваксини на Pfizer бяха доставени в България. Други 83 хиляди дози от същия производител се очакват през февруари, а през март - 104 хиляди, като за март количеството не е уточнено окончателно. Това каза пред журналисти директорът на Изпълнителна агенция по лекарствата Богдан Кирилов. В края на седмицата се очакват и 3600 дози на Moderna, предаде репортерката ни Поли Начева.

Ако Европейската комисия даде разрешение за ваксината на AstraZeneca, през февруари ще очакваме пратка и от нея. "Към момента няма окончателна информация от AstraZeneca и от ЕК и затова работим по няколко сценария, така че ако има забавяне, да може да се реагира", каза Кирилов. По думите му може да има и четвърта разрешена ваксина, с която ще може да се ускори процесът на ваксиниране.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

БЧК започва акция в полза на над 640 хил. уязвими граждани

От 13 октомври до 28 ноември Българският червен кръст ще раздава продукти, закупени от Агенцията за социално подпомагане, на уязвими граждани, съобщиха от пресцентъра на организацията. Инициативата е по програма “Храни и основно материално..

публикувано на 12.10.25 в 17:20

Добрич събира филателисти от близо и далеч

На 15 октомври в Регионална библиотека "Дора Габе" на град Добрич ще бъде открита Юбилейна филателна изложба "Добрич Филекс 2025". Експозицията ще може да бъде разгледана в рамките на два дни, до 17 октомври, и е посветена на 85-ата годишнина от..

публикувано на 12.10.25 в 09:15

Журналистът Христо Грозев от Берлин: Европейската награда ми доказа, че годините лишения си струват

На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше ключова фигура при издирването на бившия мениджър на Wirecard Ян Марсалек в Москва, както и при..

публикувано на 11.10.25 в 10:22