Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

От 29 януари в България се влиза с отрицателен PCR тест

Снимка: БГНЕС

От 29 януари до 30 април 2021 г. всички лица влизащи в България трябва да представят отрицателен резултат на PCR тест за COVID-19, направен до 72 часа преди пристигането, съобщи "Гранична полиция".

Изключение се допуска за водачите на международни автобуси, водачите на транзитни товарни автомобили, екипажите на плавателни и въздухоплавателни средства.

Българските граждани и лицата със статут на постоянно, дългосрочно или продължително пребиваване на територията на Република България и членовете на техните семейства, които не представят документ за PCR тест, се поставят под карантина за срок от 10 дни в дома или в друго място за настаняване, в което лицето е посочило, че ще пребивава, предаде БТА.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Световноизвестното трио "Махарадж" излиза на българска сцена

Между 10 и 14 септември публиката в Перник, Сапарева баня, София и Пловдив ще има възможност да чуе световноизвестното индийско трио "Махарадж" – състав със забележителна творческа биография. Прабхаш Махарадж - табла, Абхишек Махарадж - ситар, и..

публикувано на 10.09.25 в 07:00

В Пловдив започва театралният фестивал "Сцена на кръстопът"

В Града под тепетата - Пловдив, от днес до 21 септември ще се проведе 29-ото издание на театралния фестивал "Сцена на кръстопът". Програмата включва 18 спектакъла, сред които класически и съвременни заглавия като "Хамлет", "Котка върху горещ..

публикувано на 10.09.25 в 06:00

България днес - 9 септември 2025 г.

В "България днес" на 09 Септември слушайте: 02:13 - Актуално от България и сънародниците по света 15:24 – Финалистът от Откритото първенство на Съединените щати по тенис за младежи Александър Василев с първи думи на родна..

публикувано на 09.09.25 в 19:00