Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Без карантина за българи и постоянно пребиваващи при влизане в България след отрицателен PCR-тест

Снимка: ЕПА/БГНЕС
От 2 февруари до 30 април влизащите в страната български граждани и лицата със статут на постоянно, дългосрочно или продължително пребиваване на територията на България и членовете на техните семейства, които не представят документ за отрицателен резултат от проведен до 72 часа преди влизането у нас PCR-тест, се поставят под карантина за срок от 10 дни.
Карантината може да бъде отменена при отрицателен резултат от PCR-тест, извършен 24 часа след пристигането в България. Карантината се отменя до 24 часа от предоставянето на документа. Това гласи заповед от днес на здравния министър Костадин Ангелов.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Инвестициите в култура и туризъм са ключ към развитието на Враца и региона

Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен на икономическо развитие. Данните на Националния статистически институт (НСИ) за 2023 г. показват,..

публикувано на 26.11.25 в 11:15

Проектобюджет 2026 г. изкарва недоволството на улицата

Асоциацията на индустриалния капитал в България отправи апел за участие в протест на 26 ноември срещу бюджета за 2026 г., който предстои да бъде приет на второ четене. "Призоваваме не само нашите членове, но и всички предприемачи, стопански ръководители,..

публикувано на 26.11.25 в 07:00

България днес - 25 ноември 2025 г.

В "България днес" на 25 ноември слушайте: 01:48 – Актуално от България и сънародниците по света 13:05 – Отбелязваме Международния ден за елиминиране на насилието над жените на ООН 29:58 – България, като част от програмата..

публикувано на 25.11.25 в 19:00