Положителните тестове, отчитащи Covid-19 в България са 493, което е малко над 8% от направените 5733 изследвания за вируса. По данни на Единния информационен портал, 12 от новите случаи са при медицински служители. В болнични заведения са 3133 пациенти с Covid-19, от които 281 са в интензивни отделения. Оздравелите са 161 души, а 9 пациенти са починали.
Най-много са новозаразените в София, Бургас и Пазарджик.
Ваксинираните вчера са 156 души и с тях общият им брой надхвърли 57 000. От тях, имунизираните с втора доза са 30,5%.
Във вторник сутринта на места в низините и равнините ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между минус 4° и 1°. В София ще е около 0°. През деня ще преобладава слънчево време. В източните райони ще духа слаб вятър от..
Хиляди българи, от всички краища на страната, се събраха днес в Пампорово и заедно отпразнуваха националния празник – Трети март. Голямото спускане с народни носии и трибагреници за осма поредна година започна от връх Снежанка, а минусовите температури..
С поставяне на цветя и венци пред паметника на Незнайния воин в София и издигане на националното знаме бе отбелязан Националният празник на България. Присъстваха вицепрезидентът Илияна Йотова, министърът на отбраната Атанас Запрянов, българският патриарх..
Честит Национален празник и Ден на Освобождението на България, уважаеми сънародници! Ако припомним историята - на 3 март 1878 г. в Сан Стефано край..
Двайсет и пет деца и младежи, оцелели след отвличане от терористи в тунелите под Газа или с родители все още в ръцете на "Хамас", получиха десет дни..
В разделното време, в което днес живеем, е все по-важно да се държим заедно и да се подкрепяме , заяви президентът Румен Радев на тържествената..