Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започна регистрацията на партиите за парламентарните избори

Снимка: Централна избирателна комисия

Централната избирателна комисия започна приема  на документи за регистрация на партии и коалиции за участие в изборите за народни представители, насрочени за 4 април. Заявленията ще могат да се подават до 17.00 ч. на 17 февруари.

Първо се регистрира центристко-дясното политическо обединение "Демократична България". За да стане това, от обединението са чакали пред ЦИК 24 часа.

Те за малко изпревариха партията на бившия втори в ГЕРБ Цветан Цветанов - "Републиканци за България".

Досега през последните години винаги първа се регистрираше партия ГЕРБ

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Балкана

От запад на изток валежите ще спират

В събота , 4 октомври,   минималните температури ще са от 2 до 7°, в София – 2°. Още в нощните часове валежите ще започнат да спират, но през деня облачността над страната ще остане значителна. Дъждовно ще се задържи времето в източните и..

публикувано на 03.10.25 в 19:05

Има жертви на наводненията в "Елените" (обновена)

Има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените", потвърди  министърът на вътрешните работи Даниел Митов. "Единият гражданин се е озовал в приземно помещение, в момент, когато е прииждала първата голяма вълна. Спасителите са..

обновено на 03.10.25 в 18:17

Евакуират хора от наводненото курортно селище "Елените"

Тече евакуация във ваканционно селище "Елените", задействана е системата BG-Alert с указания за незабавна евакуация и качване на високо. Над 10 екипа на пожарната са на място. Властите апелират жителите и гостите на района да следят съобщенията и..

публикувано на 03.10.25 в 13:24