Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Директорът на болницата в Исперих вече е с българско гражданство

Снимка: justice.government.bg

Министърът на правосъдието Десислава Ахладова връчи удостоверение за българско гражданство на д-р Абдуллах Заргар, предаде БТА. На церемонията присъстваха здравният министър проф. Костадин Ангелов и областният управител на Разград Гюнай Хюсмен.

Проф Ангелов коментира, че с този акт българският народ иска да изкаже благодарността си към д-р Заргар. „Увеличаваме редиците си с още един български лекар“, каза министърът.

Д-р Заргар заяви, че за него това е „голяма чест и отговорност“. Той благодари на 7 000 българи от Разградско, подписали се в негова подкрепа. И каза, че иска да направи така, че България никога да не се срамува от него. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ще вали само в някои планини и по черноморското крайбрежие

В четвъртък  минималните температури ще са от 5 до 10°, в Южна България - между 13 и 15°, в София ще е около 7°. През деня облачността временно ще намалява и валежите ще спират. Вятърът в котловините и низините временно ще стихва и там преди обед ще бъде..

публикувано на 19.11.25 в 18:30
Теменужка Петкова

Заради въвеждането на еврото по Нова година ще има допълнителни неработни дни

"Правителството реши, че заради предстоящото въвеждане на еврото 31 декември 2025 г. и 2 януари 2026 г. са обявени за неработни дни. Това се налага заради нуждата от технологични промени, които трябва да бъдат направени в рамките на финансовия и..

публикувано на 19.11.25 в 13:07
Даниела и Владимир Овчарови

Шареният живот на артистичното семейство Даниела и Владимир Овчарови

Великотърновското Ново село е разположено на пътя между старопрестолната столица и град Севлиево. В землището му са откривани вкаменелости от миди, корали и охлюви, и според специалисти преди 130 млн. години до района е достигало т.нар. Долно кредно..

публикувано на 19.11.25 в 11:05