14-дневни по-строги ограничителни мерки влязат в сила от 10 февруари в Кюстендил, заради увеличението на заболелите от Covid-19 в областния център, предаде БТА. Задължително става носенето на маски на откритите обществени места като улици, паркове и др., реши на онлайн заседание Областния оперативен щаб. Ще се засили и контролът на входа на болницата. Всеки който влиза в сградата ще бъде проверяван за температура, но няма да се поставят Контролно пропусквателни пунктове.
За последните денонощие са регистрирани 58 нови болни от коронавирус в града. В местното отделение за ковид болни са настанени 75 души, като двама от тях са интубирани и са на интензивно лечение, а останалите пациенти са на кислород.
В брой 67 на предаването слушайте: Молдова след изборите – как българите и гагаузите в страната „разчитат“ резултатите от вота – коментар на бесарабския българин Александър Ламбов и Михаил Сиркели, гагаузин с българско гражданство;..
Европейският екологичен фестивал "Зелена вълна – 21 век" се завръща в Кърджали с практически обучения, прожекции и дискусии, информира БНР Кърджали. Целта на събитието на 9 и 10 октомври е да повиши готовността на хората да реагират при реални..
"Обезпечаване на сигурността на прехода към еврозоната" – така е озаглавен форумът, посветен на мерките за сигурност при въвеждането на еврото, който ще се проведе днес в София. Той е организиран от Асоциацията на индустриалния капитал в България..
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на..
Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от..
В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°. През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често..