Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нова националистическа коалиция за парламентарните избори

Снимка: архив

Националистическите партии „Воля“ и НФСБ ще се явят заедно на парламентарните избори на 4 април. Това обявиха лидерите им Веселин Марешки и Валери Симеонов в изявление в кулоарите на Народното събрание. По думите им, обединението между тях е на принципна и патриотична основа.

Миналата седмица стана ясно, че ВМРО ще се явява самостоятелно на изборите и коалицията „Обединени патриоти“, включваща политическите партии ВМРО, Национален фронт за спасение на България и Атака, прекратява съществуването си. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 8 септември 2025 г.

В "България днес" на 8 септември слушайте: 02:22  "Църковен календар" – честваме Рождество Богородично 06:59   Манастирът Палѝгодèн край Банско, построен в чест на Божията майка 14:45 Актуално от страната и за българските общности по..

публикувано на 08.09.25 в 09:00

Рядко небесно зрелище – Кървава Луна озарява нощното небе над България

В неделната вечер на 7 септември небето ще  ни предложи уникално зрелище, известно като Кървава луна. Става дума за пълно лунно затъмнение, при което Луната ще се обагря в огнени нюанси на оранжево и червено. З атъмнението се случва дни преди..

публикувано на 07.09.25 в 11:05

България и НАТО провеждат учение за управление при извънредни ситуации

От днес до 12 септември НАТО ще проведе в страната ни едно от най-мащабните и комплексни учения за управление при извънредни ситуации – BULGARIA 2025, съобщи МВР.  Домакин ще бъде Центърът за професионално обучение към Главната дирекция “Пожарна..

публикувано на 07.09.25 в 06:20