Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гърция направи дарение за Covid отделението на Военномедицинската академия

Снимка: Посолство на Гърция в България

По инициатива на посолството на Гърция в България и съвместно с Гръцкия бизнес съвет в България (HBCB) в полза на Военномедицинската академия в София е направено парично дарение в размер на 15 000 лв. За това съобщават от посолството на Гърция в София. Сумата е събрана по време на коледните празници и ще бъде използвана за подсилването на отделението за борба с Covid-19 на медицинското заведение.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 10 март 2025 г.

82 години след един от величавите моменти в историята ни – спасяването на българските евреи, в "България днес" си спомняме за личността и делото на "Праведника на света" – екзарх Стефан I. Към момента, в който той заявява "Аз евреите не ги давам!" се..

публикувано на 10.03.25 в 19:00

Жълт код за силен вятър е подаден за 18 области в България, остава топло

Във вторник, 11 март, минималните температури ще бъдат от 4 до 9°, в София – около 4°. Преди обяд над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове облачността ще нараства и привечер в планините в западната половина от..

публикувано на 10.03.25 в 17:35

МВнР: Нова стачна вълна в Германия, българите да се информират своевременно

Външното ни министерство информира за нова вълна от стачни действия в Германия през настоящата седмица. Очаква се шест дни да има ограничения в различни области на федералните провинции. От ведомството призовават българските граждани да се..

публикувано на 10.03.25 в 15:05