Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Хърватин спечели гигантския слалом от Световната купа в Банско

Снимка: БТА

За 28-годишния Филип Зубчич, който бе втори след първия манш, това е трета победа в състезанията от Световната купа по ски алпийски дисциплини, съобщава БТА. Хърватинът финишира с общо време от 2:20.62 минути, изпреварвайки световния шампион Матийо Фавр. След първия манш французинът беше начело, но във втория постигна едва 17-о време. На трето място остана австриецът Щефан Бренщайнер.

Българският представител Алберт Попов не участва във втория манш, след като постигна едва 48-о време в първия.

В неделя, 28 февруари, в Банско ще се проведе още едно състезание в гигантския слалом.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Северна Македония почетоха паметта на загиналите за отечеството български воини

Денят на храбростта – 6 май беше отбелязан на Гергьовден и пред Българския военен мемориал в Ново село, предаде БГНЕС. Мемориалът, където са положени тленните останки на 71 български военни е край град Струмица. Там е само едно от 471 български..

публикувано на 06.05.25 в 14:30
Зографският манастир в Атон

Българска делегация е в Атон за патронния празник на Зографския манастир

Новоизбраният игумен на българския Зографски манастир в Света гора Гавриил беше издигнат от йеромонах до архимандрит на празника на Свети Георги. Това обяви главният секретар на Светия синод на Българската православна църква Мелнишкият епископ Герасим,..

публикувано на 06.05.25 в 13:57

В София се проведе военен парад за Деня на храбростта и българската армия – 6 май

Водосвет на бойните знамена и знамената военни светини бе отслужен на Гергьовден при Паметника на Незнайния воин в столицата. Президентът и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили Румен Радев участва в тържествения ритуал и прие почетния караул на..

публикувано на 06.05.25 в 11:35