Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Днес отварят ресторантите, но не и нощните клубове

Снимка: БТА

От 1 март се разрешават посещенията в заведенията за хранене и развлечения, след като със заповед на здравния министър се предприе разхлабване на противоепидемичните мерки. Условието е да се използват половината от местата в тях и да се спазва 1,5 м отстояние между облегалките на столовете на две съседни маси, както и персоналът да носи маски. Освен това работното време на обектите трябва да приключва най-късно в 23,00 ч. От днес отпада забраната също за организираните пътувания в страната, за конгреси, сватби, кръщенета, семинари, конференции при 30% посещаемост. Затворени засега остават дискотеките, клубовете, пиано баровете и нощните барове.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Григор Димитров отново с номинация за престижна награда за спортсменство

Григор Димитров е номиниран за наградата "Стефан Едберг" за спортсменство през сезона в най-високото ниво на мъжкия тенис - АТР. Към победителите от последните три години в наградата "Стефан Едберг" за спортсменство – Григор Димитров (2024), Карлос..

публикувано на 21.11.25 в 17:43

Европейската прокуратура разследва измами със земеделски субсидии в България

В рамките на разследване, водено от Европейската прокуратура в София, Главна дирекция "Национална полиция" е извършила няколко претърсвания и изземвания през тази седмица по подозрение за измами с евросубсидии за земеделие, предаде БТА, позовавайки се на..

публикувано на 21.11.25 в 15:48

За 10 години чуждестранните студенти в страната нарастват над два пъти

Делът на чуждестранните студенти в България за последното десетилетие е нараснал над два пъти. През 2013 г. те са били близо 4% до 9 на сто от действащите студенти през 2025 г. Това сочи годишният Рейтинг на висшите училища в страната. За поредна година..

публикувано на 21.11.25 в 13:05