Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Подобриха перспективата пред кредитния рейтинг на ББР

Снимка: архив

Международната рейтингова агенция „Фич“ потвърди дългосрочния кредитен рейтинг на Българската банка за развитие (ББР) на 3 пъти 'B' и повиши перспективата му от стабилна на положителна, съобщи агенцията. Промяната на перспективата в рейтинга на ББР следва аналогичната промяна на перспективата в кредитния рейтинг на България, който бе повишен на положителна перспектива на 19 февруари, предаде БТА.

Като аргумент за промяната се изтъква високата вероятност за подкрепа на банката от българската държава, главно поради почти пълната държавна собственост върху банката и финансирането, осигурявано или гарантирано от държавата.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Привличаме света с природа и WiFi – България с виза за дигитални номади

България се утвърди като водеща дестинация за дигитални номади в Източна Европа с най-бързия интернет в региона – над 100 Mbps дори в някои планински хижи – и с месечен наем под 400 евро. Градове като Банско, София и Пловдив разполагат с гъста мрежа..

публикувано на 04.08.25 в 08:20
Снимка Facebook / Нч Развитие 2022 с. Ослен Криводол

Глината оживява в ръцете на деца от читалището в с. Ослен Криводол

Колко много неща могат да се сътворят от глина – на това се учат децата от Народно читалище "Развитие 2022" в мездренското село Ослен Криводол. Работилницата е отворена в рамките на превърналата се в традиция лятна школа. От калени паници и..

публикувано на 03.08.25 в 10:25

Гости от страната и чужбина пристигат в Родопите за "Дните на Ардино"

Няма човек, вдишал въздуха на Родопите, да не е останал омагьосан от живописните гледки и легендите на планината. Дните от 4 до 10 август ни дават куп причини да изберем Западните Родопи, и по-специално района на град Ардино за своя лятна..

публикувано на 03.08.25 в 09:05