Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Facebook ще следи за фалшиви новини в България

Снимка: архив

Социалната мрежа Facebook въвежда нови регулации в България и Унгария. Екип на мрежата, в който ще влязат и двама журналисти – по един от двете страни, ще проверява публикации в социалната мрежа за невярна или подвеждаща информация и такава, която подстрекава към насилие. Публикации с подобно съсържание ще бъдат маркирани.

Програмата за борба с дезинформацията е под егидата на „Франс прес“, предаде телевизионният канал bTV. Очаква се регулацията да влезе в сила следващите няколко седмици.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Самардалата – царица на пролетта в Нова Загора

Третото издание на празника на самардалата ще се състои на 3 май на централния площад в Нова Загора. Ароматното растение, характерно за Югоизточна България, се използва като подправка и се бере в пълния си цъфтеж през месец май, когато..

публикувано на 03.05.25 в 07:55

Остава топло със следобедни превалявания в някои от планините

В събота  минималните температури ще са от 7 до 12°. В София ще е около 8°. През деня времето ще е предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност, но вероятността за валежи е малка. Максималните температури ще са между 23 и 28°, в..

публикувано на 02.05.25 в 19:10

България днес - 2 май 2025 г.

В "България днес" на 2 май слушайте: 01:40 -  Актуална информация от България и българските общности зад граница 09:20 - Времето у нас и по света 14:15 - По съседски –..

публикувано на 02.05.25 в 19:00