На 6 и 7 март 2021 г. катедра "Японистика" към Факултета по класически и нови филологии на Софийския университет „Свети Климент Охридски“ организира международна среща на японски и български професори, общественици, хора на изкуството и студенти. Ще бъдат представени успешните модели на Япония за популяризиране на нейната традиционна и съвременна култура по света, информира от своя сайт ктедра "Японистика".
Събитието се предава на живо във фейсбук страницата на катедра „Японистика”. Там всеки може да проследи дискусията в реално време и да зададе въпросите си.
Ще бъдат потърсени и отговори на въпроси, които вълнуват младите хора в България и по света. Именити японски професори и български творци ще обсъдят ролята на културата и образованието през ХХI век.
За резултатите от първия ден на форума, прочетете в публикацията на Добромир Видев от БНР-"Хоризонт" ТУК.
Снимка: www.facebook.com/YaponistikaSofiaUniversityС молебен за здраве, отслужен от видинския митрополит Пахомий, започна вторият ден от 20-ата Световна среща на българските мудии, организирана от Българската телеграфна агенция. Участниците посетиха музея и иконописната зала на Клисурския манастир..
В понеделник ще се задържи облачно, на много места с валежи от дъжд. Минималните температури ще са от 8 до 14°. В София ще е около 8°. През деня след обяд от запад на изток валежите постепенно ще започнат да спират. Над Западна България облачността ще..
Външният министър Георг Георгиев, който е на официално посещение в Молдова се срещна със своя колега и вицепремиер Михай Попшой, както и с вицепремиера по европейска интеграция Кристина Герасимов. Отличното равнище на политическия диалог между..
В понеделник ще се задържи облачно, на много места с валежи от дъжд. Минималните температури ще са от 8 до 14°. В София ще е около 8°. През деня след..
С молебен за здраве, отслужен от видинския митрополит Пахомий, започна вторият ден от 20-ата Световна среща на българските мудии, организирана от..
С решение на Министерския съвет срокът за изпълнение на дейностите по Националната програма за научни изследвания "От полюс до полюс 2022-2025 г." е удължен..