Възобновява се приемът на документи по Спогодбата за трудова миграция с Република Молдова, съобщи Агенцията по заетостта. Българските работодатели могат да подават заявки за свободни работни места за молдовски граждани по действащата Спогодба за регулиране на трудовата миграция. Заявките се приемат във всяко бюро по труда, без ограничение от месторабота и адрес на управление.
Условията на Спогодбата се прилагат единствено за новонаети лица, но не и за вече работещи на територията на България. Достъпът до пазара на труда се разрешава за заемането на длъжности, за които по закон не се изисква българско гражданство, предаде БТА.
През почивните дни, 27 и 28 септември, зала Арена 8888 в София е домакин на Car Speed Show 2025. Автомобилното и лайфстайл изложение ще събере на едно място спортни, луксозни и колекционерски автомобили, а също и мотоциклети, яхти и иновативни продукти за..
От 1980 година насам светът отбелязва 27 септември като Ден на туризма. Той е свързан с годишнината от приемането на устава на Световната организация по туризъм през 1970 г. Редица български селища организират специални събития, макар в страната ни..
Велопоходът на толерантността Le tour du canal се завръща на Гребния канал в Пловдив. На 27 септември от 14:00 часа фондация "Ела и ти" подава ръка на хората с увреждания с празник на движението. Събитието ще предостави възможност на всеки участник за..
Старата българска столица Велико Търново е домакин на първия по рода си Национален био фест 2025 от 26 до 28 септември. Мащабното изложение на..
Дарина Воденичарова от Немската езикова гимназия "Бертолт Брехт" в Пазарджик е сред финалистите на едно от най-престижните състезания по дебатиране..
В "България днес" на 26 септември 2025 г. слушайте: 06:30 Актуално от седмицата: Неизбежно ли е вдигането на данъците, за да се закърпи..