Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

70 000 са пожелалите ваксиниране до края на март

Снимка: Ройтерс

От 11 март се подновява ваксинирането срещу Covid-19 в София, съобщи Столичната регионална здравна инспекция. Имунизирането ще е само с ваксина на "АстраЗенека". Призвават се всички да спазват регистрирания час за явяване, за да няма струпване на хора.

Около 70 000 души от страната са се записали в електронният регистър за ваксиниране за срока от 11 до 31 март, каза заместник здравният министър Жени Начева. Най-много са в София 30 000. Над 50-годишна възраст са 56,5% от желаещите. За имунизиране до 14 март са осигурени 20 000 дози, съобщи Начева.

Приключило е и ваксинирането на пожелалите членове на секционните избирателни комисии и пряко ангажираните с провеждането на изборите на 4 април, предаде БТА.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Пътищата са проходими при зимна обстановка

Сняг вали над по-голямата част от страната страна, видимостта на Троянския проход е до 30 метра, а на Прохода на Републиката – до 50 метра, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Обилен е снеговалежът по автомагистрала "Струма" в..

публикувано на 18.02.25 в 08:30

"Агра 2025" среща науката с практиката

Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в залите на Международния панаир в Пловдив, съобщава БТА. Тазгодишното 33-то издание на форума..

публикувано на 18.02.25 в 07:10

България днес - 17 февруари 2025 г.

На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес продължава да се пише. В "България днес" специален гост е журналистът Тодор Токин, който в продължение на..

публикувано на 17.02.25 в 19:00