Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Делегация на ПАСЕ идва предизборно в България

Четиричленна делегация на Парламентарната асамблея на Съвета на Европа - ПАСЕ, водена от Алфред Хеер ще посети България на 11 и 12 март 2021 г. Целта на визитата е оценка на изборната подготовка и кампанията преди гласуването на 4 април, предаде БГНЕС.

В София мисията ще се срещне с лидери и представители на парламентарните и извънпарламентарните партии, и с българската делегация в ПАСЕ. Емисарите ще разговорят с председателя и членове на Централната избирателна комисия и с наблюдатели на изборите от Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа.

В края на посещението делегацията ще направи декларация. За деня на изборите 4 април в България ще пристигне пълна делегация на ПАСЕ.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 29 юли 2025 г.

01:25  Актуално от България и сънародниците по света 24:09  От петролния сектор предупреждават: Заради евродиректива ни чака ударен скок на горивата 37:29  Вила "Армира" – древен лукс и модерно изживяване 50:20  Отец Юлиян Ангелов от Берлин и..

публикувано на 29.07.25 в 19:00

Запазва се лятната прохлада, на места ще превали

В сряда  минималните температури ще са от 17 до 23°, в София – 17°. През деня ще е слънчево с временни заоблачавания. Следобед над Южна и Източна България ще се развива купеста облачност и на места там ще превали за кратко. Ще духа слаб, в..

публикувано на 29.07.25 в 18:30

Българинът използва умерено изкуствения интелект

Българското общество е на средно европейско равнище по потребление на генеративни AI приложения. Това показват данните от национално представително проучване, проведено от Агенция "Алфа Рисърч" в периода 7-14 юли 2025 г. сред хиляда пълнолетни..

публикувано на 29.07.25 в 17:26