От 00:00 часа на 13 март всички лица, на които е разрешено влизането в страната и които пристигат от държави в Африка, се поставят под задължителна карантина за срок от 10 дни, нареди със заповед здравният министър.
За тези граждани не се допуска изключението „отмяна на карантината“ при предоставяне на отрицателен резултат от проведен до 72 часа преди влизането в България PCR тест.
Карантината се отменя при изтичане на 10-дневния срок и предоставяне на отрицателен резултат от проведено на десетия ден изследване по метода на полимеразно верижната реакция за доказване на Covid-19. Резултатът се представя на директора на регионалната здравна инспекция, който е издал предписанието, съобщиха от здравното министерство.
63 български фирми ще получат финансова помощ по процедурата "Подкрепа за подобряване на киберсигурността в малките и средни предприятия в Република България", съобщиха от Министерството на електронното управление. Финансирането ще е 100%..
Българските гимназисти спечелиха 4 медала от 32-ата Балканска олимпиада по информатика, проведена в Удине, Италия. В конкуренцията на близо 50 ученици от 12 държави родните информатици се окичиха с един златен медал, едно сребърно и две бронзови..
Участващата в управлението партия "Има такъв народ" настоя с декларация в парламента правителството да предприеме действия за реално интегриране на украинските бежанци в страната. Партията настоява полиция да засили своя контрол върху..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ –..
Пуснат за движение е най-новият 10-километров участък от магистралата “Хемус“ (А2) между двата големи пътни възела “Боаза“ и “Дерманци“. През ноември..
На 6 и 7 октомври в Пловдив се провежда 9-ата Глобалната конференция за винен туризъм. Организатори са Министерството на туризма в партньорство със..