679 са новите случаи на коронавирус в страната за последното денонощие, показва Единният информационен портал. Положителни са 18% от направените 3759 теста. От началото на пандемията са установени общо 278 557 случая на заразяване. 42 090 са активните случаи към 15 март. Най-много са новозаразените в София – 223-ма. Следват областите Варна – 61 и Бургас – 56 нови случая.
Починали за последните 24 часа с установен коронавирус са 51 души. Излекуваните са 584. Хоспитализирани са 7101 пациенти с Covid-19. 533-ма болни са в интензивни отделения.
Нововаксинираните за денонощието са 975. Общият брой на ваксинираните достигна 338 879. С втора ваксина от началото на имунизационната кампания са 58 417 души.
В „България днес“ на 4 февруари говорим за ситуацията на гръцкия остров Санторини и има ли опасност за българите, които се намират там. За екологията и взаимоотношенията между човек и природа ще говорим с едни млади българчета, които вече..
В сряда, над по-голямата част от страната облачността ще е значителна, временни разкъсвания ще има преди обяд над Западна България. На отделни места, в Източна България и планинските райони, ще превали съвсем слаб сняг. Ще духа до умерен, в източните..
В Българския културен център в Берлин известната журналистка Кристина Патрашкова ще представи книгата си "Въпреки всичко. Българските писатели в годините на цензурата". Изданието е разказ за историята и съдбата на едни от най-известните български..
Подкрепа за дейността на Института по социални дейности и практики в София е каузата, която ще обедини организатори и гости на превърналия се в..
16 268 са новите българи през 2024 г., става ясно от отчета на комисията към вицепрезидента Илияна Йотова за миналата година. Така за първи път от 4 г...
Във вторник , 4 фвруари, минималните температури ще бъдат между минус 3 и 2°, в София - около минус 2°. През деня студеният въздух ще обхване цялата..