Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България участва в учение на НАТО в Черно море

Снимка: twitter.com /USNavyEurope

Повече от 2 400 войници от 8 държави – България, Гърция, Испания, Нидерландия, Полша, Румъния, САЩ и Турция – с 18 бойни кораба и 10 самолета се включват в започващото днес международно учение на НАТО „Морски щит 21“ (Sea Shield 21), предаде БГНЕС.

Основната цел на международното учение, което ще продължи до 29 март, е проверка и повишаване нивото на взаимодействие и сътрудничество между румънските военноморски сили и други военноморски сили на НАТО.

     


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Зимните курорти "Боровец" и "Мальовица" с атрактивни предложения за лятото

Най-старият зимен курорт у нас – "Боровец", открива летния сезон на 28 юни, съобщава БТА. От тази дата ще работи и кабинковият лифт, който обаче няма да функционира в понеделник и вторник. Туристите ще могат да се разходят в парк "Бороландия" и в..

публикувано на 22.06.25 в 08:15

С факли и билкови венци в Делчево отбелязват Еньовден

Село Делчево възстановява традицията за отбелязване на Еньовден с двудневна програма на 21 и 22 юни, съобщиха от Община Гоце Делчев. Събитията ще започнат на 21 юни от 17:00 часа с шествие от площада към местността "Вълчова тумба", където ще бъде..

публикувано на 21.06.25 в 10:35

България е втора в ЕС по качество на водите за къпане

България е на второ място в ЕС по качество на водите за къпане за 2024 г., показват данните на Европейската агенция за околна среда, публикувани от Европейската комисия, предаде кореспондентката на БНР в Брюксел Ангелина Пискова. Според..

публикувано на 20.06.25 в 22:05