Гласуването в изборния ден започва в 7:00 часа местно време в присъствието на повече от половината членове на избирателната комисия. Като час за приключване от ЦИК посочват 20:00 часа, но не по-късно от 21:00 часа. В част от държавите изборният ден ще приключи по-рано от 20:00 часа заради вечерни часове, въведени от властите като противоепидемична мярка.
В изборното помещение не се допускат разговори от присъстващите на език, различен от българския. Членовете на СИК не могат да носят отличителни знаци на партия, коалиция или инициативен комитет и да участват в предизборна агитация.
Избирателят може да изрази своя вот само със знак „Х“ или „V“, поставени с химикал, пишещ със син цвят.
В случай че срокът на валидност на личната карта или паспорта на гласуващия е изтекъл в периода от 13 март 2020 г. включително до датата на изборите, избирателят се допуска до гласуване.
Българските граждани с избирателни права, които не са включени в списъците за гласуване извън страната, се дописват на ръка от СИК и се допускат до гласуване, след представяне на документ за самоличност и декларация по образец. Декларацията е налична на уеб сайта на Централната избирателна комисия, в секция "Изборни книжа", като Приложение № 22 - НС.
Ако избирателят покаже своя вот или го заснеме, бюлетината му не се пуска в избирателната кутия и той не се допуска до повторно гласуване.
Неграмотността не се смята за основание за гласуване с придружител.
Изявени имена от писателското съсловие на България са включени със свои произведения в новия брой на електронното литературно списание „Eslavia“ . Това съобщиха специално за Радио България Аксиния Иванова и Иван Цанков, съответно, председател и секретар..
На 30 март 2004 година излиза първият брой на български вестник във Великобритания "БГ Бен". Началото е скромно – осем страници формат А4 и една голяма мечта – да се превърне в обединител на българите на Острова. Днес, 20 години по-късно,..
Македонските песни, градежите на църкви и манастири, даряването на камбани, изиграването на най-дългото хоро, помощите за деца сираци, срещите с българи от историческите общности – всичко това Илия Луков вплита в амалгама, побираща съзнателния му живот...
Второ издание на Международния литературен конкурс "Вълшебното перо" подготвя екипът на Българското неделно училище "Иван Вазов" в Париж...
"Животът на музиканта е много хубав, ако успяваш да го живееш както искаш и с музиката, която искаш, а не с тази, която пазарът ти налага" – вярва..