Държавата отпусна 52 милиона лева за подпомагане на семейства с деца до 14 години. Помощта е за родители, които са в неплатен отпуск, за да се грижат за децата си след преминаването на онлайн обучение в училищата и затварянето на яслите и детските градини. Това е съобщил премиерът Бойко Борисов на днешното правителствено заседание, цитиран от сайта coronavirus.bg.
С отпуснатите днес средства общата сума по тази мярка достига 73 млн. лева. С предишния трансфер са подпомогнати над 41 000 семейства. Помощта се изплаща пропорционално за дните неплатен отпуск, като размерът за един месец е 650 лева за семейства с 1 дете и 975 лева за семейства с 2 и повече деца. Според подоходния критерий семейството с едно дете трябва да има доход до 2925 лева, а с две – до 3900 лева.
Оркестърът за народна музика на Българското национално радио под диригентството на маестро Димитър Христов подготвя пролетно турне през март. Специални гост-солисти на "Оркестъра от солисти" в концертите ще бъдат певците Петя Панева и Димитър..
В "България днес" на 25.02 разговаряме с главната управителка на Германо-българската индустриално-търговска камара Соня Миклай, за да разберем доколко България е позната като дестинация и представена на германските изложения. Срещаме се с..
В сряда минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, по-ниски в североизточните райони до минус 7°. В София ще е около минус 1°. През деня над Западна България ще бъде предимно облачно. Над Източна България ще е слънчево с временни..
Изкуственият интелект сега е изграден изцяло от класически компютри с алгоритми, докато изкуственият интелект на базата на квантовите компютри ще е много..
В "България днес" на 25.02 разговаряме с главната управителка на Германо-българската индустриално-търговска камара Соня Миклай, за да разберем..
България ще участва в съвместни обществени поръчки в областта на отбраната на ниво ЕС по проекти за придобиване на системи за противовъздушна..