Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лек спад на новозаразените с коронавирус

Снимка: pixabay

През последното денонощие са установени 3988 нови случаи на коронавирус при направени17 825 тестове, показват данните на Единния информационен портал. Близо 22% от пробите са се оказали положителни.

Най-много новозаразени има в София – 1109, във Варна – 362, в Бургас – 321 и в Пловдив - 295. Излекуваните са 2161, починали са 99 души, а в болница се намират 9281 пациенти – от тях 769 в интензивни отделения.

Активните случаи са 64 120. Вчера са поставени 14 292 дози ваксини и с тях общият им брой става 415 601. От началото на епидемията с Covid-19 са се заразили 321 104 души и са починали 12 512 души.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Събитие в Софийския университет ни "потапя" в културното наследство на Азербайджан

Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на азербайджанско-българската дружба" от Баку. Начело на организацията на етнически българи на брега на Каспийско..

публикувано на 09.10.25 в 20:35

Популацията на белия щъркел се е увеличила с една трета

Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..

публикувано на 09.10.25 в 19:55
Изгрев във Варна

В петък – променлива облачност и есенни температури

В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°.  През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..

публикувано на 09.10.25 в 18:35