Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Срокът за обявяване на резултатите от изборите ще бъде спазен

Снимка: архив

Четиридневният срок за обявяване на окончателните резултати от парламентарните избори няма да бъде нарушен. Това каза пред БНР говорителят на ЦИК Димитър Димитров като уточни, че това ще стане въпреки вероятността да не бъде спазен 48-часовият срок за предаване на протоколите, особено за големите избирателни райони.
Димитров допълни, че до ден преди изборите списъците с карантинирани хора, които искат да гласуват с мобилна секция, ще бъде обновяван. Той обаче отбеляза, че липсват желаещи да обслужват тези секции./

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

ЦИК отложи с 18 часа предаването на преизчислените резултати от парламентарния вот

Централната избирателна комисия реши да предаде протоколите от изборите на хартиен носител, предоставени от Конституционния съд, както и двата технически носителя, на "Информационно обслужване" за повторно въвеждане на данните в секциите с..

публикувано на 11.03.25 в 11:28
Грънчарско колело

Проект "Традиции" – отварят работилници за любителите на бусинската керамика

Три цикъла с керамични и грънчарски работилници и образователни лекции за Бусинската керамична школа ще се проведат през следващите месеци в София, Бургас и Ихтиман. В рамките на проекта “Традиции” любителите на керамичното изкуство не само ще..

публикувано на 11.03.25 в 08:10

Жълт код за силен вятър е подаден за 18 области в България, остава топло

Във вторник, 11 март, минималните температури ще бъдат от 4 до 9°, в София – около 4°. Преди обяд над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове облачността ще нараства и привечер в планините в западната половина от..

публикувано на 10.03.25 в 17:35