Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Христофор Караджов: В САЩ гласуващите българи счупиха рекордите

Христофор Караджов
Снимка: БНР

„Много висока избирателна активност в САЩ, с много добро настроение. Хората казват, че не помнят толкова висока избирателна  активност“. Това каза за БНР Христофор Караджов, председател на комисията в Ориндж Каунти в САЩ. Той посочи, че броят на гласувалите в различните секции е надминал очакванията. 
"На българите зад граница им пука за България и това си личи по много начини“, каза Караджов и изрази надежда занапред парламентарно представените партиите да спомогнат гласът на българите в чужбина да бъде чут по-ясно.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 6 февруари 2025 г.

В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация" резонират сред българското национално малцинство в Западните покрайнини. По темата разговаряме със..

публикувано на 06.02.25 в 19:00

Очаква ни зимно слънце в края на седмицата, по морето ще има силно вълнение

В петък  минималните температури ще бъдат между минус 7 и минус 2°, в София - около минус 3°. Над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево. Значителна облачност ще има над югозападните райони, Източния Предбалкан и по крайбрежието на..

публикувано на 06.02.25 в 18:30

Българският патриарх Даниил се срещна с външния министър Георг Георгиев

Днес Светейшият Български патриарх Даниил се срещна с министъра на външните работи Георг Георгиев. В съобщение на сайта на Българската патриаршия се посочва, че един от поводите за приема е освещаването на новия български храм в Лондон в края на..

публикувано на 06.02.25 в 18:11