Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

30 години от появата на първия тото милионер в България

Снимка: архив

През 1957 г. е създаден Българският спортен тотализатор с идеята, чрез организирането на лотарийни игри и спортни залагания, да подпомага физическото възпитание и спорта у нас. А историята на българските тото милионери започва през 90-те години на миналия век, когато размерът на печалбите в игрите на тотализатора нараства съществено. На 7 април 1991 година един обикновен русенски инженер, роден под щастлива звезда, печели невероятната за времето сума от 1 милион лева. Kато всеки български работник, той се труди упорито, давайки 10-часови смени над машините на работното си място. Според днешните изчисления сумата, която той получава, благодарение на късмета си, се равнява на 55 хиляди долара.

В наши дни, печалбите са доста по-различни като стойност и обикновено над 2 500 000 лв. Хубавото е, че освен надеждата за печалба Тото играта продължава да подкрепя в трудни времена българските култура и спорт. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ледено утро и зимно слънце във вторник

Във вторник сутринта, 11 февруари,  в равнините и котловините ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между минус 10 и минус 4°, в отделни котловини и до минус 14°. В София ще е около минус 10°. През деня ще бъде предимно..

публикувано на 10.02.25 в 18:36

България се представя на най-големия хранителен панаир в Португалия

България се представя на Lisbon Food Affair (LFA) – най-големия хранителен панаир в Португалия, който отвори врати днес и ще продължи до 12 февруари на територията на Международния лисабонски панаир, предаде БТА. Националният щанд на България е..

публикувано на 10.02.25 в 17:55

Полски журналисти обиколиха България, ще я рекламират като туристическа дестинация

Министерството на туризма организира рекламно-опознавателен тур за полски журналисти от специализирани медии в сферата на туризма. От 2 до 9 февруари журналистите посетиха най-популярните ни зимни курорти – Банско, Боровец и Пампорово, за да се..

публикувано на 10.02.25 в 16:54