Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гърция удължи ограничителните мерки за влизане до 19 април

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Гръцките власти удължиха всички действащи досега ограничения за влизане на територията на страната до 06:00 на 19 април 2021 г., съобщи МВнР. 

Пристигащите в Гърция, независимо от вида транспорт (въздушен, сухоземен или морски), подлежат на задължителна седемдневна карантина. Изолацията може да бъде прекъсната единствено в случай, че престоят в страната е по-кратък от задължителните за самоизолация 7 дни. 

При влизане в страната се изисква да бъде представен и негативен резултат от PCR тест, направен не по-рано от 72 часа от пристигането. Ако не е направен, гръцките власти имат право да не допуснат пътуващите да влязат в страната. При влизане, на всеки от пътуващите може да бъде направен тест (бърз или PCR). 

Влизащите в южната ни съседка следва да притежават генериран QR код, след попълване на Passenger Locator Form (PLF) на https://travel.gov.gr/#/. Компаниите, които извършват пътнически превози (самолетни, морски, сухопътни) са длъжни да проверяват  пътниците за QR, преди качването им. При липса на такъв транспортната компания носи отговорност за репатрирането им.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

За 10 години чуждестранните студенти в страната нарастват над два пъти

Делът на чуждестранните студенти в България за последното десетилетие е нараснал над два пъти. През 2013 г. те са били близо 4% до 9 на сто от действащите студенти през 2025 г. Това сочи годишният Рейтинг на висшите училища в страната. За поредна година..

публикувано на 21.11.25 в 13:05

България е координирала мащабна международна акция срещу трафик на антики

Над 3 хил. антики за над 100 млн. евро са иззети при международна акция. Операцията е координирана от София, съобщи гръцката полиция.  Една от най-големите мрежи за контрабанда на антики е разбита с подкрепата на Европол и Евроджъст. Арестувани са 35 души...

публикувано на 21.11.25 в 11:06
Вьоса Османи

По съседски: Събития с балкански адрес

Косово отива на предсрочни избори след 9-месечни опити да се състави кабинет Косовският президент Вьоса Османи разпусна парламента, съобщи вестник Koha Ditore. До това се стигна след като проектокабинетът, предложен от Глаук Конюфца, не..

публикувано на 21.11.25 в 10:05