Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Почти равен брой новозаразени и излекувани от Covid-19

Снимка: БГНЕС

462 нови случаи на коронавирус са установени през изминалото денонощие от направените 3658 тестове, показват данните на Eдинния информационен портал. Положителните проби се равняват на близо 13%. Най-много новозаразени има в София – 143, в Пловдив – 33 и във Варна - 27.

Излекуваните са 459, починали са 67 души, а в болница се намират 10 382 пациенти – от тях 797 в интензивни отделения. Вчера са поставени 1600 дози ваксини и с тях общият им брой става 572 662. Имунизираните и с втора доза са 113 253 – 1,5% от населението.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Отбелязваме Световния ден на редките болести

По инициатива на Европейския съюз на пациентските организации за борба с редките болести в последния ден на февруари насочваме фокуса си върху хората, живеещи с рядко заболяване. Организират се разяснителни кампании, за да се повиши информираността на..

публикувано на 28.02.25 в 06:30

България днес - 27 февруари 2025 г.

В "България днес" на на 27 февруари говорим за умните микроинсталации, които помагат на домакинства в нужда да пестят от сметките си за ток. Имаме интервюта с участници в пилотен проект за това в българската община Дупница. Отиваме и на гости на..

публикувано на 27.02.25 в 19:00

Облачно с превалявания от дъжд

В петък времето ще бъде предимно облачно, преди обед на места в низините ще има и мъгли. На отделни места, главно в Южна България, ще превали дъжд. Минималните температури ще бъдат между 0° и 5°, в София – 2°, а максималните – между 6° и 11°, в..

публикувано на 27.02.25 в 19:00