Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Парламентът прие оставката на правителството

Снимка: БГНЕС

След дълги процедурни спорове Народното събрание прие оставката на третото правителство ръководено от премиера Бойко Борисов. Решението бе взето със 156 гласа "за", без "против" и "въздържал се". Депутатите от бившата управляваща партия ГЕРБ не се включиха, макар че бяха в пленарната зала.
Както е по конституцията, оставката на правителството беше депозирана още в първия ден на новия парламент. Документът беше внесен от администрацията на Министерския съвет в деловодството на Народното събрание, без премиерът или членове на кабинета да се явят лично в законодателната институция, което предизвика много критики и коментари. В оставка, кабинетът ще продължи да работи до сформирането на ново правителство.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 14 август 2025 г.

В "България днес" на 14 август слушайте: 01:08 – Актуално от България и сънародниците по света 13:09 – Как и защо българското биопроизводство става все по-малко? 24:28 – За 26-ти път в Розовата долина се провежда Празникът на калоферската..

публикувано на 14.08.25 в 19:00

Очакват се слаби превалявания на южните райони на страната

През нощта , над по-голямата част от страната ще е предимно ясно. По-значителна облачност ще има над южните райони и на отделни места там са възможни слаби превалявания. В петък , в повечето райони ще е предимно слънчево. В Югозападна..

публикувано на 14.08.25 в 18:00

Опасност от мъртви течения в Черно море

През последните дни по Южното Черноморие има няколко фатални инцидента с удавени туристи , съобщава БНТ. Силният североизточен вятър и мъртвото течение крият рискове за живота, особено за невнимателните туристи.  На повечето плажни ивици флаговете..

публикувано на 14.08.25 в 13:00