Проектът за правителство на ГЕРБ е готов, обяви пред bTV вицепремиерът в оставка Томислав Дончев. Според него предложението за кабинет ще бъде по-скоро политически знак, тъй като той няма да получи подкрепата да управлява.
В проекта на ГЕРБ има както приемственост, така и нови лица. Попитан дали Бойко Борисов ще приеме мандата за съставяне на правителство от президента или ще продължи да бъде в отпуск, Томислав Дончев отговори: „Ще видим”. А по повод новосъздадената парламентарна комисия за ревизия на управлението на ГЕРБ, той коментира, че мисията й ще бъде “да генерира скандали, политическо говорене и упреци, обслужващи определени интереси”.
В "България днес" на 07 Август слушайте: 01:04 – Актуално от България и сънародниците по света Специален гост в днешното издание на "България днес" е американецът Итън Шейбър: 10:14 – Как идва в България и защо се остава?..
В петък минималните температури ще са от 16° до 23°, в София – 16°. През деня ще е слънчево. Над планините ще има купеста облачност, с много малка вероятност за изолирани следобедни валежи. Вятърът ще бъде от североизток, слаб, по Черноморието след..
Регионална библиотека "Пейо К. Яворов" в Бургас е домакин на форум "Бургас - пресечно място на индустриално наследство, екологична чувствителност и културен потенциал", съобщиха организаторите от екипа на Българска фондация "Биоразнообразие", в..
През 2025 г. се навършват 80 години от атомната бомбардировка над японския град Хирошима. По традиция, в знак на съпричастност към жертвите на атаката,..
В четвъртък минималните температури ще са от 14° до 22°, в София – 14°. През деня ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността. На..
На 7 август от 18:30 часа в галерията на Културно-информационния център на Северна Македония в София, ще бъде открита изложбата "Пространства на..