Вицепремиерът и министър на външните работи Екатерина Захариева ще участва днес в неформално видеоконферентно заседание на Съвета „Външни работи“, съобщи МВнР. Сред основните теми на дискусията е конфликтът в Източна Украйна и масираното струпване на руски военни сили и оборудване, по границите на Украйна и полуостров Крим.
Предвиден е видеоконферентен разговор с украинския министър на външните работи Дмитро Кулеба.
В дневния ред на заседанието е и обстановката в Етиопия и в частност в провинция Тигрей. Очаква се министрите да обсъдят още Грузия, Мианмар, Иран и отношенията с Индия.
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов. Посетителите ще могат да се насладят на "Бабината гозба" и..
Преди дни в защитената местност "Калимок - Бръшлен" близо до крайдунавския град Тутракан се излюпи първото къдроглаво пеликанче за този сезон, съобщават от Българското дружество за защита на птиците "BirdLife Bulgaria". Родителите му активно се..
В събота , 15 февруари, ще бъде предимно облачно, но ще е почти без валежи. Временни разкъсвания и намаления на облачността ще има в Горнотракийската низина. Ще духа слаб, в Източна България – до умерен вятър от изток-североизток. Минималните..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..