Почти двойно повече са излекуваните за последното денонощие от новозаразените с коронавирус, сочи Единният информационен портал.2002 са новите случаи или 14,1% от направените 14 215 теста.
Най-много са новозаразените в София - 394. Следват областите Варна със 188, Пловдив със 184 и Бургас със 123.
Активно болните продължават да намаляват и вече са 59 087. Хоспитализирани са 8435 пациенти. На интензивни лечение са 786 души.
Оздравелите от началото на пандемията са 318 208, като 3935 са отчетени за последните 24 часа. Починалите с установен коронавирус са 100 души.
За денонощието са направени 19 168 ваксинации. Общият им брой вече е 676 501. С две поставени дози са имунизирани 143 185 души.
Ще бъде приложена процедурата за изваждането на военните разходи от индекса за изчисляване на инфлацията, заяви в Мюнхен министърът на отбраната Атанас Запрянов, предава БТА. На конференцията по сигурността министърът обясни, че това е позиция, която..
Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен Радев на среща с председателя на Европейския съвет Антонио Коща в рамките на Мюнхенската конференция..
Газопроводът "Балкански поток“ няма да бъде обект на наложени от САЩ санкции за транзакции с "Газпромбанк“. Това става ясно от писмен отговор на депутатско питане до енергийният министър Жечо Станков. На 23 декември 2024 г. министерството на външните..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..