Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Срокът за изготвяне на паспорти на сградите ще бъде удължен

Снимка: БГНЕС

Срокът за изготвяне на техническите паспорти на сградите се удължава с 2 години - до края на 2024 г. Това предвижда проект за изменение в наредбата на Министерството на регионалното развитие, предложен за обществено обсъждане до края на май, предаде репортерката ни Таня Милушева. 

Крайният срок за изготвяне на техническите паспорти на старите, строени преди повече от 15 години сгради, беше отлаган няколко пъти досега.

Според данните в кадастралната карта и кадастралните регистри са регистрирани общо над 2,750 млн. сгради. Копия на технически паспорти са предоставени едва за 0,39% от тях.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Климатологът проф. Георги Рачев: Вода има, но държавата не управлява ресурса правилно

На прага на астрономическото лято и покачването на температурите най-важно е да имаме вода. Летните месеци на 2024-а обаче бяха истинско изпитание за стотици населени места в различни части България, които бяха без вода или на частичен режим на..

публикувано на 19.06.25 в 11:40

В Лондон честват 60 години на сп. ЛИК и 90 годишнината на БНР

Две медийни годишнини се отбелязват в Българския културен институт в Лондон на 19 юни. Това са 60-годишнината от излизането на първия брой на сп. ЛИК – изданието за литература, изкуство и култура на Българската телеграфна агенция и 90-годишнината..

публикувано на 19.06.25 в 10:10

Двама български граждани са успешно евакуирани от Иран

След интензивни и денонощни усилия на българското посолство в Техеран, двама български граждани са успешно евакуирани от територията на Ислямска република Иран, съобщи външно министерство. Гражданите са преминали иранско-азербайджанската..

публикувано на 19.06.25 в 09:09