Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

По Великден в Тараклия отварят "Ракла с идеи"

Снимка: Фейсбук

"Ракла с идеи" - така е наречен първият кръжок за деца, отворил врати в районния Дом на културата на бесарабския град Тараклия. В своеобразната творческа работилница млади занаятчии превръщат идеите си в произведения на приложното изкуство. Целта е да се стимулира креативността у децата и да се насърчат възможностите им, което от своя страна да спомогне за израстването им в самостоятелни и творчески личности.


Предстои кръжокът "Ракла с идеи" да се включи и в онлайн състезанието „Светло Христово Възкресение“. Първият му етап е насрочен за 4 май, а вторият – на 16 май, информира в социалните мрежи Галина Мунтян, главен експерт в Дома на културата в град Тараклия. 

Снимки: Фейсбук

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Нутипуки ще премери сили с българските кукери във Финландия

Финландско-българската асоциация ще организира представяне на изложбата "Нутипуки срещу кукери" (Nuuttipukki vs Kukeri) в град Пори на 17 ноември 2025 г. Това съобщават от Посолството на България във Финландия чрез публикация на официалната си Фейсбук..

публикувано на 28.10.25 в 17:10

България ще привлича строители на кариерния форум във Франкфурт

Камарата на строителите в България (КСБ) ще се включи в организирания от Министерството на труда и социалната политика кариерен форум "Избери България" на 1 ноември във Франкфурт, Германия. На събитието представителите на българската общност ще бъдат..

публикувано на 28.10.25 в 14:10

В Босилеград ще има празничен концерт за Деня на народните будители

Културно-информационният център (КИЦ) на българското национално малцинство "Босилеград"  съвместно с Дирекция "Култура" на Столична община в София организират празничен концерт на 3 ноември по повод Деня на народните будители.  Участие в него ще вземе..

публикувано на 28.10.25 в 13:14